Hitachi Capital Mobility Slovakia

HITACHI CAPITAL POLSKA ZÍSKAVA MAĎARSKÝ EUROFLEET

2021-05-21

HITACHI CAPITAL POLSKA ZÍSKAVA MAĎARSKÝ EUROFLEET

 

V posledný aprílový týždeň 2021 spoločnosť Hitachi Capital Polska Sp. z o.o. (HCPL) získala maďarskú spoločnosť EuroFleet a po získaní všetkých potrebných regulačných povolení na uzavretie transakcie ju zlúčila s existujúcimi operáciami v Maďarsku.

 

EuroFleet bol založený v roku 2008 a odvtedy zaznamenal dynamický rozvoj. Na maďarskom trhu sa vyznačujú vysoko kvalitnou zákazníckou základňou, špičkovými službami a prémiovým prístupom k správe vozového parku. Okrem osobných automobilov a dodávok ponúka EuroFleet aj služby správy vozového parku pre obytné automobily, chladiarenské dodávkové vozidlá, elektromobily a elektronickú mobilitu, ako sú elektrické skútre a bicykle.

 

Vďaka prevzatiu EuroFleet získala spoločnosť HCPL takmer 50 skúsených zamestnancov a flotilu 2 500 vozidiel, čím sa stala špičkou v prenájme osobných, komerčných a špecializovaných vozidiel v Maďarsku na všetky služby.

Fúzia otvorila ďalšie príležitosti pre rast na maďarskom trhu. Vďaka jedinečnej ponuke MaaS (Mobility as a Service) získavajú súčasní aj noví zákazníci prístup k doplnkovej škále služieb, produktov a atraktívnym možnostiam financovania.

 

Rovnako ako Maďarsko, HCPL pôsobí aj v Českej republike a na Slovensku, pričom materskou spoločnosťou je japonská finančná spoločnosť Mitsubishi HC Capital Inc. Akvizíciu a fúziu EuroFleet riadili tímy HCPL vo Varšave a Budapešti pod vedením Erica van Vliet, predsedu predstavenstva.

„S radosťou vám oznamujeme, že EuroFleet je teraz súčasťou rodiny HCPL. Sme presvedčení, že akvizícia takto dobre organizovanej a profesionálnej spoločnosti zastúpenej mnohými odborníkmi urýchli naše plány expanzie v strednej a východnej Európe. Výmena skúseností a podpora vyplývajúca zo spolupráce oboch organizácií podporuje rozvoj našej spoločnosti na trhu strednej a východnej Európy a zdôrazňuje jej silnú pozíciu. Táto akvizícia je ďalším krokom v našich plánoch na rozšírenie a posilnenie našej vedúcej pozície v oblasti správy vozového parku, “hovorí Eric van Vliet.

V Maďarsku spoločnosť HCPL hľadala partnera, ktorý by pomohol rozvoju jej miestneho podnikania, posilnil jej pozíciu v celom regióne a zabezpečil prístup k doplnkovej škále služieb. Všetko sme našli v EuroFleete so silným vedením, profesionálnym nasadením, orientáciou na zákazníka a snahou o stabilnú ziskovosť “.

 

KOMPLEXNÉ SLUŽBY S KVALITOU NA NAJVYŠŠEJ ÚROVNI

Fúzia oboch spoločností nebude mať vplyv na služby existujúcich zákazníkov, pretože obchodné, zákaznícke a operačné tímy v Budapešti a Gyore pokračujú nezmenené. Vďaka jedinečnej ponuke kombinovanej spoločnosti, ktorá sa týka osobných automobilov, úžitkových a nákladných vozidiel a elektrickej mobility, podporovanej širokou škálou produktov a služieb, môžu zákazníci v skutočnosti iba získať.

 

„Našim poslaním je poskytovať zákazníkom celú škálu riešení mobility podporovaných najvyššou úrovňou služieb poskytovaných zamestnancami so zameraním na zákazníka. V blízkej budúcnosti chceme byť jedným z popredných poskytovateľov riešení pre mobilitu v Maďarsku na základe veľkosti flotily a kvality služieb, “hovorí László Kőszegi, riaditeľ pre maďarské prevádzky HCPL.

Na čele kombinovanej organizácie bude László Kőszegi. Tamás Csőre bude naďalej strategickým riaditeľom a členom rady EuroFleet.

 

Viac informácií o spoločnostiach nájdete na stránkach: www.hitachicapital.pl, www.hitachicapital.hu a www.eurofleet.hu

 

Ďalšie informácie o médiách vám poskytne:

Sandra Szkwarek, vedúca marketingu v strednej a východnej Európe, Hitachi Capital Polska Sp. z o.o.

e-mail: sandra.szkwarek@hitachicapital.pl

 

Hitachi Capital Polska Sp. z o.o. poskytuje svojim zákazníkom riešenia flotíl, zaisťuje bezpečnosť, mobilitu a spokojnosť používateľov firemných flotíl. Spravuje flotilu viac ako 12 000 vozidiel, ponúka dlhodobé služby FSL (osobné, služobné a nákladné vozidlá), krátkodobý a strednodobý prenájom, spätný lízing, prenájom ojazdených vozidiel, služby optimalizácie strát a palivové karty. Hitachi Capital Polska poskytuje služby najvyššej kvality a prijíma individuálny prístup k potrebám zákazníkov.

.